Amazon Türkiye, Alexa için yazılımcı arıyor! Blog Marka / 09 Oct 2018

Eylül ayında resmen Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Amazon, az ürün çeşitliliği ve müşteri memnuniyeti konusunda oldukça fazla eleştiri almıştı. 

 

Bu problemden yola çıkarak, Amazon Türkiye, türk yazılımcılar için önemli bir kariyer imkânı sunan bir iş ilanı verdi.

 

Amazon Türkiye’nin büyük sıkıntısı, Amazon servislerinin kullanıma sunulmamış olması. Bu servislerden en önemlisi ise Amazon’un yapay zeka destekli sanal asistanı Alexa. Amazon Türkiye, konu ile ilgili harekete geçerek konuyla ilgili iş ilanını www.amazon.jobs adresinden duyurdu.

 

 

 

Alexa Entertainment için yazılım çözümleri sunacak.

 

 

İlanın detaylarında yer alan bilgiye göre Alexa üzerinde çalışmaya başlayacak olan yazılımcı adayları hem Anadolu hem de Avrupa yakasından değerlendirilecek. Alexa Entertainment için geliştirici çözümler sunması beklenen yazılımcı, makine öğrenme uzmanları ile birlikte çalışacak.   

 

Ortaya çıkan bu iş ilanıyla birlikte Alexa’nın ve diğer Amazon servislerinin ilerleyen zamanlarda Türkiye için de kullanıma sunulacağını tahmin etmek güç değil. Alexa’nın kullanıma sunulması ile beraber Alexa destekli diğer servisler Amazon Fire TV, Amazon Echo ve Amazon Echo Show gibi çözümler de ülkemize sunulabilir hale gelecek.