Apple’dan İndirimli Batarya Kampanyası Blog Marka / 15 Jan 2018

Her şey Apple’ın eskiyen pillerin ömrünü artırmak amacıyla eski telefonları bilinçli olarak yavaşlattığını açıklamasıyla başladı. 

 

Açıklamanın yapıldığı ilk andan itibaren Apple aleyhine davalar açılırken teknoloji devi yaptığı resmî açıklamayla hiçbir ürününü, hiçbir zaman kasıtlı olarak yavaşlatıp kullanıcılarına yeni ürün aldırmaya çalışmadıklarını dile getirdi ve kullanıcılarının gönlünü almak için indirimli pil değişimi kampanyası başlattı. 

 

1 Ocak’ta başlayan indirimli değişim programı 2018 boyunca geçerli olacak. Bu kapsamda Türkiye'deki iPhone'lar için 319 TL ile 190 TL arasında değişen yeni pil değişim fiyatları 129 TL’ye indi. 

İndirimli pil değişimi kampanyasından faydalanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken birkaç önemli uyarımız var. Birincisi; kampanyadan sadece iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus ile SE kullanıcıları faydalanabilecek. İkincisi; bu indirimli değişimden faydalanabilmeniz için cihazların bataryasının kötü durumda olması ve Apple’ın bunu onaylamış olması gerekiyor. 

 

6 Plus sahipleri bekleyecek

 

Son olarak fiyat düşürmeden kaynaklanan talep artışı nedeniyle iPhone 6 ve iPhone 6s Plus için bir iki haftalık, iPhone 6 Plus için Nisan ayı sonuna kadar beklenebileceği söyleniyor. iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone SE içinse bir gecikme öngörülmüyor.