Apple Artık Texture ile Birlikte Blog Marka / 15 Mar 2018

 

 

 

Dergi yayıncılığının Netflix‘i olarak bilinen Texture için ciddi bir yatırım yapan Apple, son dönemde artan sahte haber tartışmaları gündemdeyken dikkatleri üzerine çekti. Henüz satın alma son bulmuş olmasa da, 2010’dan beri faaliyet gösteren Texture, bu birliktelikle Google‘ın gazetecilik uygulamasına da rakip olacak gibi duruyor. Şu noktayı belirtmeden geçmeyelim ki bu satın alma Apple için bir yenilik gibi dursa da Texture’ın işleyişinde herhangi bir değişiklik gerçekleştirmeyecek. Texture çalışma düzenini bozmayacak ve alışmış şekilde devam edecek.

 

Apple’ın İnternet Yazılım ve Hizmetlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue yaptığı açıklamada bu iş birliği için şunları söyledi; "Texture, Apple’ın yanı sıra dünyanın önde gelen yayıncılarının birleştiği etkileyici bir katalog. Güvenilir kaynaklardan yapılan kaliteli gazeteciliğe önem veriyoruz ve dergilerin kullanıcılar için güzel tasarlanmış, ilgi çekici hikayeler üretmeye devam etmesini istiyoruz."

 

Bünyesinde The New Yorker, Entertainment Weekly, Rolling Stone, Men’s Health, People, Time ve GQ gibi dünyada ilgi ile takip edilen, önde gelen bir dergi topluğunu barındıran Texture’ın aylık kullanım ücretinin 9,99 dolar olduğunu da hatırlatalım.