Apple Music’e 38 Milyon Abone Blog Marka / 15 Mar 2018

 

 

 

Apple‘ın müzik servisi olan Apple Music‘in geçtiğimiz Eylül ayında 30 milyon ücretli kullanıcı barajını aşmıştı. SXSW 2018 etkinliğinde servisin geleceği ile ilgili önemli bilgiler paylaşan Apple’ın internet yazılımı ve servislerinden sorumlu olan kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue, Apple Music’in geçtiğimiz ay 2 milyon abone kazandığını ve toplamda tam 38 milyon ücretli kullanıcıya ulaştığını coşkuyla açıkladı.

 

Oldukça hızlı bir şekilde ücretli abone sayısını yükselten Apple Music,1 yıl önce 20 milyon ücretli abone sayısına ulaşmıştı. Piyasadaki en büyük rakibi olan Spotify ile Apple Music’i kıyaslamak gerekirse, Apple Music’in hala çok geride olduğunu belirtmek gerekir. Çünkü dünyanın en popüler müzik dinleme platformu olan Spotify, geçtiğimiz ay 71 milyon ücretli kullanıcıya sahip olduğunu açıklayarak, gövde gösterisini yapmıştı. Spotify’ın bu güçlü abone sayısını, rakiplerinden çok daha önce online müzik dinleme piyasasına açılmasına rahatlıkla bağlayabiliriz.

 

Dünyada potansiyel 2 milyar kullanıcı olduğunu öğrendikten sonra, Apple Music ve Spotify’ın daha ele geçireceği çokça kullanıcı olduğu aşikar 😊