Apple Yeni iPhone Modellerini Tanıttı! Blog Marka / 13 Sep 2018

Apple, heyecanla beklenen yeni iPhone modellerinin lansmanını dün (12 Eylül 2018) gerçekleştirdi! 26 Ekim tarihinde satışa sunulması beklenen ve 14 Eylül Cuma günü ön siparişlerin başlayacağı iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr modellerinin şimdiden satış rekorları kıracağını ön görmek pek de abartı sayılmaz.

 

12 Eylül tarihinde gerçekleşen geleneksel iPhone lansmanında, Apple tarihinde ilk defa 3 farklı model tanıtıldı. iPhone X’in tasarım çizgisinden devam eden bu 3 yeni modelin ikisi OLED, bir diğeri ise daha ekonomik bir segmentte olan LCD ekran paneliyle satışa çıkıyor.

 

 

 

 

5,8 inç iPhone XS ve 6,5 inç iPhone Xs Max’te Super Retina ekranlara yer verildi.

 

 

iPhone’un bu en yeni modelleri, bu zamana kadar  üretilmiş olan bir akıllı telefondaki ilk 7 nanometre çip olan A12 Bionic çip, daha geniş stereo ses, daha hızlı Face ID ve yeni jenerasyon Neural Engine donanımına sahip.

 

14 Eylül Cuma günü ön siparişe açılması beklenen ve 21 Eylül Cuma gününden itibaren de mağazalarda satışa çıkacak olan iPhone’un yeni modelleri iPhone Xs ve iPhone Xs Max’te çift SIM özelliği de mevcut.

 

 

Akıllı telefon dünyasındaki en gerçekçi renkler olarak tanıtılan 5,8 inç ve 6,5 inç boyutlarında özel OLED tasarımlı Super retina ekranlar, Dolby Vision ve HDR10 desteğinin yanında iOS sistemi içinde renk yönetimi özelliği de mevcut.

 

 

 

 

HDR fotoğraflarda, muazzam parlaklık sunan iPhone Xs ve iPhone Xs Max gerçek siyahlarla 1.000.000:1 kontrast oranı sunuyor. %60 daha fazla dinamik aralık, filmler, oyunlar ve videolar için 3 milyondan fazla pikselle iddialı bir deneyim vadeden iPhone Xs Max, iPhone 8 Plus’a benzer bir boyutta.

 

 

Altın rengi, gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine bir de paslanmaz çelik şerit ekleyen iPhone, arka ve ön cam tasarımında, çizilme ve kırılmaya karşı daha fazla dayanıklılık sunarak, şimdiye kadar bir akıllı telefonda bulunan en sağlam camın yer aldığını iddia ediyor. Modellerin arka yüzeyinde yer alan cam ise daha hızlı kablosuz şarj olanağı sağlıyor.