Applevari Mevzular Blog Marka / 01 May 2018

 

 

Bilindiği üzere Apple tüm kullanıcılarına, ücret almaksızın 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı sunuyor. Ancak bu kapasite tabii ki kimseye yetmiyor ve kullanıcılar belirli bir ücret karşılığında tarifelerini yükselterek, daha yüksek bir depolama alanı satın almak için harekete geçiyor ya da iCloud'u bu anlamda hiç kullanmama seçeneğini de seçebiliyor. 

 

Bazı haber kaynaklarının haberlerine göre ise Apple ilginç bir kampanya başlatarak iCloud'dan daha fazla yararlanmak isteyenler için 50 GB'lık ücretsiz iCloud depolama alanı fırsatını duyurdu bile. Peki bu ne anlama geliyor? Gerçekten de 50 GB iCloud alanını kullanıcılar sürekli ücretsiz olarak kullanabilecekler mi?

 

Bu sorunun cevabı ne yazık ki; hayır. Apple bunun yerine 1 aylık 50 GB alanı deneterek, kullanıcılara bunun kolaylığını gösterecek ve sonrasında da bir klasik olarak satın almaya yönlendirecek.

 

Sistemde şöyle bir açık var ki, ücretsiz iCloud kampanyasını kullanacak olan kullanıcılar, 1 ay boyunca iCloud’taki 50 GB alanı aktif bir şekilde kullandıklarında, 1 ayın sonunda dosyalarını geri toplamada oldukça zorlanacaklar. Bu nedenle aktif kullanan kullanıcıların çoğu bu deneme süresi sonrasında bu alanı satın alarak abone olmaları gerektiğinden Apple amacına ulaşmış olacak. Anlayacağınız, yine Amerikan usulü bir pazarlama taktiği ile karşı karşıyayız; bir ay sonra ücretini ödemeye yanaşmazsanız tekrar 5 GB'a düşeceksiniz☹ Üstelik 50 GB alanı kullandıysanız o dosyalarınızı da oradan çekmeniz gerekecek ☹

 

Gerçekten, bu pazarlama taktikleri ile bu yüzyılda, bu teknoloji bağımlılığı ile baş etmek çok zor. Ne diyelim, bu bağımlıkla savaşta Blog Marka olarak hepimize kolay gelsin😊