BİM’de Artık Iphone X Var Blog Marka / 09 Mar 2018

Türkiye'de 6 bin 99 TL'den başlayan Iphone X’in BİM'deki satış fiyatı şaşırttı. Iphone’nun son modelinin fiyatı BİM mağazalarında sadece 4 bin 999 TL. Böylece BİM, iPhone X'i resmi satış fiyatından 1.100 TL daha ucuza satmış olacak. 

 

BİM’in mağazalarından birine asılan afişte yapılan duyuruya göre BİM Aktüel satışları çerçevesinde 9 Mart'ta yani bugün iPhone X satışa çıkacak. Üstelik sattığı modelin, 2 yıl Apple Türkiye garantisine de sahip olması ilgilileri mağazaya yönlendirmiş durumda.

 

BİM, daha önce de son teknoloji ürünlerinin satışıyla adından bahsettirmeyi başarmıştı. Uygun fiyatlı iPhone şarj kablosu ve kulaklık ürünlerini de satan BİM, PlayStation 4 satışıyla da geçtiğimiz günlerde dikkatleri çekmişti.

 

iPhone X satışının büyük farkıysa, BİM'in ilk kez piyasaya çıkış tarihi yeni olan bir ürüne indirim yapmış olması. Türkiye'de yaklaşık 3 ay önce satışa çıkan iPhone X'in fiyatının hızlı bir şekilde düşmesi tüm teknoloji perakendecilerini de olumsuz etkileyecek bir duruma sebebiyet verdi. Diğer satıcılarda şu anda 5 bin 500 TL civarına kadar düşen Iphone X’in BİM'in bu indirimi karşısında Türkiye'deki satış fiyatını daha da aşağı çekeceği bir gerçek.