Bir “Kaygılı” Zaman Yolcusu: Noah Blog Marka / 16 Feb 2018

 

Bir YouTube videosunda ortaya çıkıp, 2030 yılından geldiğini söyleyen Noah’ı hepiniz duymuşsunuzdur. Noah lakaplı bu adam bir anda tüm zaman yolculuğu teorilerini hortlattı. Gördüklerini, bildiklerini anlatmaya çok hevesli bu genç adam bir anda dünya gündeminde bomba etkisi yarattı. 

 

Haftalar önce Apex Tv isimli YouTube kanalının bir videosu viral oldu. İşte bu kanalda Noah lakaplı, gerçek ismini saklayan bir adam 2030 yılından geldiğini ve o tarihten dünyayla ilgili bilgiler getirdiğini anlatıyordu. 

 

Ama bu adamın dediği her şey aslında gelecekte olabilecek durumlarla ciddi bir şekilde örtüşüyordu. Noah Donald Trump’ın 2020’de tekrar başkan seçileceğini, Bitcoin’in gerçek para yerine geçeceğini, insanların saatte 900 km hızlara ulaşan elektrikli araçlar üreteceğini, 2021’de yapay zekanın insanların hayatında çok ciddi bir yer edineceği gibi bilgiler ile Noah, 2030 için hiç de inanılmaz dedirttirecek bilgiler vermiyordu. Unutulmaması gerekir ki zaman yolculuğunun 2003 yılından beri mümkün olduğu ve Noah’ın da iddası olan 2028 yılında yolculuğun bulunduğunun ortaya çıkacak oluşu yıllardır bilim dünyasında en çok konuşulan konulardan. Arkadaşımızın kendisine seçtiği lakap olan “Noah” ve söylemlerine bakıldığında, yalan dedektörünün inanılırlık açıklığını da göz önüne alırsak kendisi ciddi klinik belirteler gösteren bir psikaytri hastası. Ama bir nokta var ki, kendisi ya da arkadaşları-kaç kişi oldukları farketmez- hazırladıkları bu viral ile gündemi meşgul edecek iyi bir kurgu oluşturdular, bu aşikar. 

 

Hemen bu noktada belirtelim ki, bilim adamları şunu açıklamadan geçmiyor; psikolojik rahatsızlığı olan bir insan, başka bir hayat yaşadığına kendini inandırıp yalan makinesini de kandırabilir. Bu önemli nokta hem yalan makinesinin ölçümleme kıstaslarındaki açık noktayı gözler önüne sererken aynı zamanda da her şeyin bir sanrıdan ibaret olabileceğine de açık kapı bırakıyor. Bizler Noah’ın içinde bulunduğu psikolojik durumun onu çok etkilediğini düşünüyoruz. 2030’a kadar Noah’ın vaat ettiklerini görecek oluşumuzdan dolayı da içimiz gayet rahat 😊 Umarız Noah’da ilaçlarını kullanmaya yeniden başlar ve düzenini aksatmaz 😊