Chrome OS tabanlı Pixelbook geliyor! Blog Marka / 24 Sep 2018

Önümüzdeki ay Pixel 3 ve Pixel XL ile eş zamanlı duyurulacak olan Google Pixelbook’un ilk render tasarımı ortaya çıktı. 

Ekim ayı Google için oldukça büyük önem taşıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip edenler için de ekim ayı oldukça hareketli geçecek diyebiliriz. Google, Pixel 3 ailesinin yanında, Chrome OS tabanlı yeni bilgisayarını da görücüye çıkaracak. Nocturne adı verilen Pixelbook’un ilk render görüntüleri ise bugün basında ilk olarak yerini aldı.

İşte “Nocturne” adlı modelin görüntüsü.


Son derece ince ve minimal olarak tasarlanan Nocturne, ikisi bir modeller sınıfında yerini alacak gibi. Panelin yer aldığı kısım tıpkı bir tablet inceliğinde. Klavye ve touchpad’in olduğu bölüm dizüstü bilgisayar kullanımı için fazlasıyla konforlu görünüyor.

 

Oldukça küçük görünen modelin klavyesinin de küçük olduğunu söylemekte fayda var. Fakat tuşlar arasındaki boşluk ideal gözüküyor. Yine de alışılagelmiş parmak hareketleri için bir müddet sıkıntı yaratabilir. Bu kadar küçük bir klavye için Numpad’in olmaması da detaylar arasında.

 

 

Basına sızan görüntülerden anlaşılabilir başka bir detay  ise  sol tarafta yer alan USB-C girişi. Aktarılan bilgilere öre bu girişte iki tane USB-C girişi yer alacak fakat sızan fotoğrafta ikinci girişi göremiyoruz.

 

Ekim ayında lansmanı yapılacak olacak Pixelbook’un şimdilik ulaşabildiğimiz teknik detayları bu kadar. Lansmandan sonra geniş çaplı bir inceleme ile teknik detayları aktaracağız. Bizi takip etmeye devam edin!