Dolce & Gabbana ve Drone’ları Blog Marka / 01 Mar 2018

 

İtalyan moda devi Dolce & Gabbana, geçtiğimiz pazar günü, Milano moda haftasında yeni tasarımlarını tanıttı. Bu tanıtım sırasında bir kısım vardı ki fazlasıyla teknolojik, fazlasıyla gündemdendi😊 Dünya devi, el çantalarını tanıtırken, podyumda model yerine Drone kullandı.

 

Konu biraz magazin haberi gibi dursa da, Dolce & Gabbana’nın bu fikrini biraz daha yakın markajda incelediğimiz zaman amacı da ortaya çıkıyor; Millenyum neslinin ilgisini çekmek! Moda devi bu gösterisiyle amacına nasıl ulaşacağını çok iyi ayarlamış, teknolojiyi kendi kimliği ile bütünleştirmeye çalışarak belki de moda dünyasında yeni bir dönemin kapılarını aralamış oldu. 

 

Olayın özünü ve verilmek istenen ana mesajı böyle özetleyebiliriz. Ama bu şov izlemesi kadar kolay gerçekleşmedi. Marka “Devotion” adını verdikleri şova başlamadan önce herhangi bir kazaya karşı defileyi izlemeye gelenlerden telefonlarındaki Wi-Fi bağlantılarını kesmelerini istedi. Gösteri riskli gibi dursa da pazarlama açısından baktığımızda bu tarz lüks moda markalarının teknolojiyi kucaklamaları bizleri sevindiren bir gelişme oldu. Öte yandan sergilenen ürün ele alınırsa, drone ile podyumda uçan el çantaları fikri, ürünü 360 derece gözlemleyebilmek adına sizin de kulağınıza hoş gelmiyor mu? 

 

Gösteri, sadece ilginç bir defile olmakla kalmadı, moda sektöründe akıllara bir soru getirdi? “Drone’lar gelecekte modellerin yerini alır mı almaz mı?” Biz bunu haklı bir endişe olarak görüyoruz. Gelecek gizemli bir dehliz, birçok alanda olduğu gibi moda endüstrisi de bir değişim içinde ve bu değişim ile markalar birçok dijital proje ve teknoloji odaklı konseptleri denemeye iştahlılar. 

Tüm bu yeni projelere bakarak, bizler geleceği ve sorunun cevabını merakla bekliyoruz 😊