ESA Açıkladı: “Dünya’nın Sonu Geliyor! Sebebi…” Blog Marka / 20 Feb 2018

 

 

Yıllardır sohbetlerin bitmeyen konusu; Dünya’mız ve insanlık nasıl yok olacak? Bu konu ile ilgili teoriler durmadan ortaya atılıyor ve bilim insanları dur durak bilmeyen tartışmalar ile Dünya’nın başına gelebilecek her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıp bizlere sunuyor. 

 

Bu konu hakkında bu kez de Avrupa Uzay Ajansı (ESA), uydularından elde ettiği bilgilere dayanarak bin yılda Dünya’nın sonunun geleceği teorisini ortaya sürdü. 

 

Yaptığı açıklamalarla meraklılarını epey heyecanlandıran ESA, Dünya’nın manyetik kutuplarının çok yakında yer değiştirmeye başlayacağını ve bu yer değiştirme ile dünyanın çeşitli zorluklarla karşılaşacağını belirtti. Üstelik kötü haberlerine dur durak vermedi ve ekledi; Dünya’mızın karşılaşacağı bu zorlukların bir süre sonra çok daha büyük hale geleceğini söylemeden geçmedi. Çünkü ESA’ya göre Dünya’nın manyetik kalkanının 10 kat daha hızlı zayıflamasına bağlı olarak bu durum çok ciddi olaylara sebebiyet verecek. 

 

İşte son günlerdeki Dünya’mızın sonu senaryosu böyle… Ama şunu belirtelim ki, bir süre daha konuşulacak, endişe yaratacak bu senaryonun bu sefer bir mit ya da efsaneden doğmayışı kafalarda soru işareti bırakan önemli bir nokta 😊