Facebook’a Whatsapp Tuşu Geliyor Blog Marka / 20 Feb 2018

 

 

Facebook, platformunda reklam veren işletme müşterilerine kolaylık sağlaması adına WhatsApp üzerinden iletişim kurmalarını sağladığı özelliğini Türkiye'de kullanıma açtı. 

 

Bu tuş, Türkiye'de "WhatsApp mesajı gönder" tuşu hem verilen faceboook reklamlarına da eklenebilecek hem de müşterilerin tek bir dokunuşla reklam veren işletmeyle direkt iletişime geçmesini sağlayacak.

 

Bu özellik ilk kez geçtiğimiz yıl, aralık ayında, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya ve seçilen birkaç Asya ülkesinde kullanılmaya başlanılmıştı. 

 

Facebook dün Türkiye'deki sayfa sahiplerine özelliği duyurdu.  Özelliği görenler önce Facebook reklam paneline yönlendirildiler ardından da reklamlarına WhatsApp düğmesi ekleyebileceklerini gördüler. Bir işletmenin bu düğmeyi kullanılabilmesi için işletmenin bir mobil telefon numarası olması yeterli.

 

Her ay en az 1 milyon işletmenin Facebook paylaşımlarına WhatsApp hatlarını ekledikleri bilinen verilerden. Son gelişme ile birlikte şirketlerin, onlara daha basit ve görünür şekilde müşterileriyle WhatsApp üzerinden iletişim kurabilme imkanı veren Facebook’a bir teşekkür borçları olduğu aşikar 😊