Facebook Hikayeler’den Yeni Bir Haberimiz Var Blog Marka / 22 May 2018

 

 

Facebook hikayeler, geçtiğimiz hafta 150 milyon günlük kullanıcıya ulaşmıştı. Bu sayıya ulaşıldıktan sonra gerçekleştirdiği son güncellemesiyle dikkatleri yine üzerine çekmiş oldu. Peki bu son güncelleme ne? Kullanıcıların, Facebook’un web sürümünde durum güncellemesi oluşturduklarında, Facebook Hikayeler’de de paylaşım yapabilmelerine olanak sağlaması... Hatta artık, oluşturduğunuz bir durum güncellemesini aynı zamanda Facebook Hikayeler’de paylaşabileceğiniz gibi web sürümünden sadece Hikâye oluşturmanız da mümkün. 

 

Belirtmekte fayda var, bu yeni güncellemeye Haber Kaynağı ekranı üzerinden ulaşabiliyoruz😉  Üstelik, yeni güncelleme ile gelen yenilikler bunlarla da sınırlı değil; artık her bir gönderi için farklı gizlilik ayarı da tanımlayabiliyorsunuz. Ayrıca, haber kaynağında paylaştığınız ve hikayelere eklediğiniz gönderilerinizi farklı gizlilik ayarlarıyla paylaşmanız da elinizde olan diğer imkanlardan.

 

Şimdiye kadar web sürümünde hikâye ve gönderi paylaşımı yapmak Instagram için beklenen bir güncellemeydi. Ancak şirket, Instagram için bu paylaşım türünü herkese açmak yerine sadece 3. partilere verilen bir API ile işletmelerin içerik zamanlamasına olanak sağladı. 

 

Instagram’a bu tarz bir güncelleme ne zaman gelir ya da Hikâyeler’e daha ne gibi yenilikler eklenebilir hep beraber çok da uzak olmayan bir zaman diliminde göreceğimiz kesin😊