Facebook, Kimlik Doğrulama Girişimi Confirm.io’u Satın Aldığını Açıkladı Blog Marka / 25 Jan 2018

 

Biyometrik doğrulama ve yüz tanıma sistemlerine sahip Confirm.io, yüzlerce müşterisi olan ve API ile birçok firmaya kimlik doğrulama hizmeti sunan bir girişim. Boston merkezli bu girişim, artık Facebook çalışanı olan 26 kişilik ekibiyle Facebook’un güvenlik açıklarını giderip daha da güvenilir olması için katkı sağlayacak. 

 

Facebook, Confirm.io’nun teknolojisi ve tecrübesinin toplulukları korumak adına çok önemli olduğunu ve artık bu tecrübelerini Facebook kullanıcılarına sunacaklarını, satın alma haberini açıklarken bildirdi. 

 

Facebook tarafından, ekibin hangi alan üzerinde çalışacağı henüz açıklanmasa da Confirm.io’nun “kimlik doğrulama” alanındaki tecrübe, bilgi ve teknolojilerinin Facebook’un birçok farklı alanında kullanılabileceği öngörülüyor. Baskın gelen tahmin, şifresi unutulan ya da hacklenen hesaplar için Confirm.io’nun tecrübesinden faydalanılabileceği. Ama bunların hepsi, girişimin geçmiş işlerinden ve kurulum amacından ortaya çıkan tahminler. Confirm.io’nun Facebook içinde tam olarak ne gibi bir görev alacağını zaman gösterecek.