Facebook Mavi Renklere Veda Ediyor Blog Marka / 02 May 2019

Facebook yaptığı açıklama ile internet sitesinin tasarım değişikliklerinin tamamlandığını duyurdu. Sözü edilen tasarımın ufak değişikliklerden ziyade, sitenin temel tasarımının değiştiği yönünde. Şu an geçerliliği süren mavi renk tasarımın kullanıcılarına veda edeceği açıkladı.

 

Facebook tarafından yayınlanan görsel, yeni tasarımlar konusunda kullanıcıları bilgilendiriyor. Dikkat çeken ilk detay ise yoğun olarak kullanılan mavi renk temasına veda edilmesi. Yeni tasarımda ikonlara yer verilmesi ve durum çubuğunda minimal tasarım değişiklikleri göze çarpan diğer değişimler arasında yerini alıyor.

 

 

 

 

Facebook’un kullanıma sunulma tarihinden itibaren en büyük tasarım değişikliği olarak adlandırılabilir. Görünen o ki yeni tasarımla birlikte kullanımın daha işlevsel ve kolay olacak. Tüm bunlarla birlikte açıklamanın devamında Facebook grupları üzerinde daha fazla yoğunlaşılacağı belirtildi. Facebook üzerinde on milyonlarca grup olduğunu sözlerine ekleyen şirket, kullanıcıların kendilerini ait hissettikleri gruplarda kaliteli vakit geçirmelerini sağlayacaklarını dile getirdi.