Facebook Messenger 4'ü duyurdu! Blog Marka / 26 Oct 2018

 

Facebook, tüm dünyada kademeli olarak kullanıma sunacağı Messenger 4’ü duyurdu. Bağlantı kurma ve mesajlaşma odaklı güçlü özellikleriyle öne çıkan yeni Messenger, sade tasarımıyla da dikkat çekiyor.

 

İşte Messenger 4’ün yeni özellikleri:

 

Kolay Kullanım: Messenger’ın hali hazırda mevcut olan dokuz sekmesi üç sekme olarak azaltacak olan Facebook, tüm konuşma pencerelerini Sohbetler sekmesinin odağına yerleştirecek. Resim ve video paylaşımlarının daha rahat bir hale gelmesi için de Kamera gibi görsel iletişim özellikleri Messenger 4’ün en üst kısmında yer alacak.

 

Aynı zamanda, kullanıcı Messenger 4’ün Kişiler sekmesine tıkladığında, arkadaşlarını bulabilecek, hikâye paylaşımlarını seyredebilecek ve çevrimiçi olan kişiler orada görüntülenebilecek. Keşfet sekmesiyle de işletmelere bağlanarak, ürünleri görebilecek, seyahatlerini planlayabilecek, Instant Games’te oyun oynayıp ayrıca haberleri takip edebilecek.

 

 

Kişiselleştirilmiş Sohbetler:

Kişiselleştirme özelliklerinin öneminin son derece farkında olan Facebook, yeni getirdiği yenilikle sohbet balonlarının renginin değiştirilmesine imkân tanıyor. Renk geçişi olarak adlandırılan bu yenilik sayesinde, kullanıcılar ruh hallerine göre veya sohbetin konusuna göre sohbet balonlarının rengini değiştirebilir.

Bilindik ve Sevilen Özellikler:

Önceki güncellemelerle gelen ve kullanıcı tarafından oldukça sevilen özelliklerde şimdilik bir değişiklik yok. Anket yapmak, canlı konum paylaşmak, oyun oynamak veya grup görüntülü arama gibi birçok özellik olduğu gibi kalıyor.

 

Aşamalı Geçiş:

Kullanıcının ani ve hızlı değişimlere kolay adapte olamadığının farkında olan Facebook, akıllıca bir hamleyle Messenger 4’ü aşamalı olarak kullanıma sunuyor. Yakın zamanda sunacağı bir güncelleme ile de Karanlık Modu devreye sokacağı bilinen haberler arasında.