GMAIL'İN AZ BİLİNEN AKILLI YANIT ÖZELLİĞİ Blog Marka / 27 Sep 2018

 

Google'ın Ürün Denetim Direktörü Ajit Varma, Wall Street Journal'a verdiği röportajda, Gmail üzerinden atılan e-postaların bir bölümünü yapay zekalar tarafından gönderildiğini açıkladı.

 

 

     Gmail’in yakın zaman içerisinde kullanıcılarına sunduğu ‘’Smart Reply’’ (Akıllı Yanıt) özelliği, robotların öğrenebilme gücünü kullanarak, gelen e-postalara otomatik yanıt vermeyi hedefleyen bir sistem. Otomatik verilen cevaplar sıklıkla doğru yanıtlar olmakla birlikte, zaman zaman hatalı yanıtlar da veren özelliğin yakında geliştirilmesi bekleniyor.

 

''Gmail üzerinden atılan e-postaların 10’da 1’ini Smart Reply tarafından yanıtlanmaktadır.''

 

 

"Tamam. Benim için uygun."  veya "Teşekkürler." gibi kısa ve net cevapları yanıtları arasında barındıran özellik, e-posta trafiğini azaltmak konusunda başarılı olmaya başladı. G-mail üzerinden atılan e-postaların 10’da 1’ini Smart Reply tarafından yanıtlanmaktadır.

 

 

 

    Google Ürün Denetim Direktörü Ajit Warma, yaptığı açıklamada; Smart Reply için olumlu geri dönüşler aldığını belirtti. Bununla birlikte akıllı telefonlarınız üzerinden G-mail uygulaması kullanıyorsanız ‘’Otomatik yanıtı kapat’’ seçeneğini kapatmanız mümkünken, web tarayıcısı üzerinden kullananlar için bu seçenek şimdilik mümkün değil. Fakat, yakın zaman içerisinde seçenekler arasına gelmesi bekleniyor.