Google Chelsea Market Binasını Satın Aldı Blog Marka / 22 Mar 2018

 

 

 

Google’ın New York’taki ana merkezine, birkaç blok uzaklıkta olan Chelsea Market, Major League Baseball ve Manhattan’ın en sevilen yemek zincirlerinden Food Network‘e de ev sahipliği yapan Manhattan’ın en gözde yapılarından. 

 

Yirmi yıla yakın bir zaman önce New York’a gelen ve şu anda yaklaşık 7 bin çalışanı bulunan Google, gün geçtikçe büyümeye devam edişini  bu satın alma ile bir kez daha göstererek, New York’taki alanını genişletme isteğini de kanıtladı. Anlaşma aynı zamanda, ABD’li teknoloji devlerinin alım güçlerinin son yıllarda inanılmaz arttığına da dikkat çeken bir haber olarak gündemdeki yerini aldı.

 

Google, şu sıralar New York’taki çalışanlarının birçoğunu yeni ofisine taşımak ile meşgulken Google’ın Emlak ve İşyeri Hizmetleri Başkan Yardımcısı David Radcliffe hemen bir açıklama yaparak; bu satın almanın Google’ın New York’a olan bağlılığını güçlendirdiğini ve Chelsea Market’in şirket için çok önemli olduğunu belirterek, yeni mekanları için duyduğu heyecanı tüm çalışanları adına dile getirmiş oldu.