Google ve Tenor İşbirliği Blog Marka / 28 Mar 2018

 

 

 

Tenor oldukça geniş bir GIF kütüphanesine sahip.  Sektörde GIPHY ile bu alanda lider platformların başında geliyor. Tenor’un 300 milyonu aşkın kullanıcısından etkilendiği belli olan Google da, insanların duygularını daha iyi ifade edebilmeleri için markayı bünyesine kattığını açıkladı.

 

Anlaşmayla birlikte, GIF’ler Google Görseller ve Gboard sanal klavye servislerindeki yerlerini alacaklar ve Google daha önce 30 milyon dolar yatırım alan Tenor’un, şirket bünyesinde ayrı bir marka olarak kalmaya devam edeceğini ve çalışmalarını farklı bir departmanda sürdüreceğini ifade etti. 

 

Google Görseller Mühendislik Direktörü Cathy Edwards yaptığı açıklamada, “Çoğu insan artık herhangi bir konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için ya da kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için Google Görseller kullanıyor. Biz de bundan hareketle GIF kütüphanemizi zenginleştirmek adına Tenor’u bünyemize kattık” derken, kullanıcıların artık Google servislerinde daha fazla GIF animasyon göreceklerini böylece müjdelemiş oldu. 

 

Küçük bir dipnot vermeden geçmeyelim; Sosyal medya platformlarında da aktif olarak kullanılan ve 300 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Tenor, geçtiğimiz ay tam 12 milyar GIF aramasına ev sahipliği yapmıştı.