GTA Online, Yeni Görevleriyle Eskiye Geri Dönüyor Blog Marka / 16 May 2019

Geçtiğimiz haftalar Rockstar, GTA Online’a yeni görevler ekledi. Rockstar’ın eklemiş olduğu yeni görevler araba çalma, yeniden sahip olma ve satma üzerine oldu. Son zamanlarda PvP aksiyonu üzerine odaklanan Rockstar, sunduğu yeni görevlerle oyunun ilk zamanlarına dönmüş oldu.

Sunulan yeni görevler, GTA Online’ın orijinal ve en eski vericilerinden olan Simeon tarafından sağlanıyor. Simeon için yok edilen veya çalınan pahalı arabalar aslında GTA Online’ın öyküsü olan ve geçmişte sıklıkla kullanılan bir yöntem.

Geçtiğimiz 3 haftada kullanıcılara sekiz görev sunuldu. Görevlerden bazıları yanan bir arabayı su tankı kullanarak söndürmesi, helikopter kullanarak araba çalması ve oyuncuların bir bulmacayı çözmesinin istenmesi şeklindeydi.

Yayımlanan görevlerden en ilginç olanı ise Burn Rate görevi oldu. Görevde oyunculardan GTA’da daha önce yapılmayan bir şeyin yapılması isteniyor: suçluları durdurmak. Görevde bir itfaiye çalarak, rakip çete tarafından ateşe verilen arabalar kurtarılmaya çalışılıyor. Hatta itfaiye aracı düşmanları öldürmek için de kullanılabiliyor.

GTA Online’ın oyunculara sunulan görevleri oldukça eğlenceli. Görevlerin içerisinde basit aksiyon, hızlı araç kovalamacaları ve yaratıcı ters köşeler bulunuyor. Rockstar’ın bu tarz güncellemelerle oyunu, eskilere döndürmesi hem oyuncular hem de oyun için oldukça güzel bir deneyim olabilir.