Instagram'a Sesli ve Görüntülü Arama Geliyor Blog Marka / 13 Mar 2018

 

Snapchat’ten daha iyi olma yolunda istikrarla ilerleyen, hatta Snapchat’ten özellik aldığı devamlı vurgulanan Instagram, yakında sesli ve görüntülü arama özelliğini aktif duruma getirmek için hazırlıklara başladı.

 

Instagram, sadece görsel paylaşımı platformu olmanın ötesine geçmek istediğini uzun süredir yeni güncellemeleri ile sıkça vurguluyordu. Büyük rakiplerinden Snapchat’in en popüler özellikleriyle devamlı bir rekabet içinde olan Instagram’ın, sesli ve görüntülü arama özelliği ile ilgili uzun süredir çalışmalar yaptığı geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

 

Instagram’ın Android APK dosyasında, sesli ve görüntülü aramalarda kullanmayı planladığı ara yüz ikonları bulunmasıyla yakın bir zamanda  Instagram üzerinden sesli ve görüntülü görüşmeler yapabileceğimizin ilk sinyalleri de böylece teknoloji dünyasına sızdı. Heyecanla beklenen nokta, bu yeni gelecek özelliğin kullanıcılardan nasıl bir tepki alacağı.. Büyük bir ihtimalle olumlu olması beklenen tepki, Instagram’ın yıllardır durmak bilmeyen yükselişini daha da yükseklere çıkartacağa benziyor 😊