Instagram’a Son Görülme Özelliği Geldi Blog Marka / 20 Jan 2018

 

Dünyanın en önde gelen ve en popüler sosyal paylaşım uygulaması Instagram’a yeni bir özellik geldi. Daha önceleri WhatsApp ve benzeri online mesajlaşma uygulamalarının sahip olduğu son görülme özelliği artık Instagram’da da mevcut.  Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları, bundan sonra Instagram’daki DM (doğrudan mesaj) kısmından daha önce mesajlaştıkları ya da hikâyelerinde etiketledikleri kişilerin en son ne zaman aktif olduğunu görebilecek. 

 

Peki bu özellik nasıl kapatılır?

 

Kimilerinin işine gelen, kimileri için ise bir dezavantaja dönüşen bu özelliği pasif hâle getirmek de mümkün. Instagram profilinizde sağ tarafta bulunan “Ayarlar” simgesine tıkayıp açılan sayfada yer alan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini kapatarak son görülme zamanınızı. Fakat şöyle bu özelliği kapattığınızda diğer kullanıcıların sizin aktif olduğunuz son zamanı görmesini engelleyeceğiniz gibi aynı şekilde siz de diğer hesapların son görülme zamanlarını göremeyeceksiniz.

 

WhatsApp, Facebook ve sonrasında da Instagram gibi dünyanın en güçlü sosyal ağ platformlarında yer alan bu özelliği ilerleyen zamanlarda Twitter’da da görebilir miyiz acaba?