Instagram'da Zamanla Devri Blog Marka / 31 Jan 2018

 

 

Instagram, sosyal medya yöneticilerinin uzun zamandır beklediği bir özelliği gerçekleştirmek üzere adım attı. Instagram bu zamana kadar kullanılan aracı uygulamalar ile içeriklerin belirli bir saatte telefonlarımızda hatırlatıcı ile belirlenmesini sağlıyordu. Instagram’ın planlama özelliğine bir adım olarak “taslak olarak kaydet” özelliği gelmişti. Bu özellikte, fotoğraf sadece düzenleme işlemine daha sonra da devam edilebilmesi amacıyla taslaklara kaydediliyordu.  

 

“Aman, paylaşımlarımızı unutmayalım” derdine bir son veriliyor ve işletme hesaplarının gönderi planlayabilmesi mümkün hâle geliyor. Yeni gelen bu özellikten şimdilik büyük medya şirketleri faydalanabilecek.

 

Instagram’ın API’nda farklı değişikliklerin yapılacağı da duyuruldu. 2018 yılının Temmuz ayında başlayacak olan yenilenme süreci iki yıl sürecek.

 

Bu aşamada API ile Instagram Graph API yer değiştirecek. Bu yer değişimi sayesinde Graph API ile işletmelerin Instagram’da istatistikleri ve ölçümlemeleri analiz edebilmesi sağlanacak. Uygulama bazında sürekli yeniliklere yer veren Instagram 2019 yılında işletme dışındaki profiller için de destekte bulunacağını bildirdi.