Instagram Hikâyelere GIF Özelliği Geldi Blog Marka / 24 Jan 2018

Instagram’ın hikâyeler bölümünü çok daha eğlenceli ve hareketli hâle getiren bir özellik geldi. Kısa süreli paylaşımlarımızı gerçekleştirdiğimiz hikâyeler kısmı artık çok daha ilgi çekici olacak. 

 

Peki nedir bu yeni gelen özellik?

 

Gerek fotoğraf çekerken kullanmamıza imkân sağladığı yüz filtreleri gerek SuperZoom, Boomerang vb. çeşitli formatlardaki çekim türleri ile sürekli yenilenen Instastory’e şimdi de GIF özelliği eklendi. Instagram hikâyelerine gelen bu özellik sayesinde artık hikâyeler için çekilecek video ya da fotoğraflarda uygulamanın sunduğu zengin GIF içerikleri çıkartma şeklinde kullanılabilecek. 

 

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle uygulamanın son sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Son sürümü kullanan Instagram kullanıcıları, “Çıkartmalar” simgesine tıklanıldığında açılan menüdeki “GIF” seçeneği ile hikâyesine ekleyeceği video veya fotoğraflara kolayca GIF ekleyebilecek. Bu zengin GIF’lerin içinde kaybolursanız arama yapma özelliği ile spesifik GIF’lere de kolayca ulaşmanız mümkün.

 

Eğlenceli ve en ilgi çekici özellikleriyle sürekli yenilenen Instagram’da daha nasıl güncellemeler göreceğiz merakla bekliyoruz.