Instagram Videolarına Müzik Nasıl Eklenir? Blog Marka / 20 Jan 2022

Bir fotoğraf bin kelimeye bedel olabilir, ancak bazen iyi hazırlanmış bir postun göze çarpması için bir fotoğraftan daha fazlasına ihtiyacınız vardır. Gönderilerinizin takipçilerinizin dikkatini çekmek istiyorsanız, bazı akılda kalıcı müziklere ihtiyacınız olabilir.

 

Neyse ki, Instagram hikayeleri şimdi doğrudan uygulama içinden bir video veya fotoğrafa en sevdiğiniz parçaları eklemenizi sağlıyor. Gerçek yayınlara müzik eklemek için başka bir uygulamaya güvenmeniz gerekecek olsa da, sonucu sizi mutlu edecektir.  Seçtiğiniz müziği şimdi Instagram hesabınızda müziğinize dönüştürebilirsiniz. Peki nasıl?

 

Instagram hikayene müzik eklemek basittir. Instagram'ın hikaye bölümünde bir video veya fotoğraf çektikten sonra, sağ üst köşedeki gülen yüz simgesine dokunun. Ortaya çıkan menünün ikinci satırında bir müzik simgesi göreceksiniz ve bir kez dokunulduğunda, hangi şarkıyı eklemek istediğinizi seçme seçeneğiniz olacak.

 

Instagramda üç kategoriden birini seçebilirsiniz. Popüler, Ruh Hali ve Türler… Eğer aklınızda başka bir şarkı varsa arayabilirsiniz. Müziğinizi seçtikten sonra, hikayenize en uygun parçayı bulmak için parçayı hızlı ileri ve geri sarabilirsiniz.

 

Video çekmeden önce bir şarkı da seçebilirsiniz. Kamerayı açtığınızda, kayıt düğmesinin altındaki “müzik” seçeneğini kaydırın. Bir şarkı arayın, istediğiniz parçayı seçin ve şarkı arka planda çalınırken videonuzu kaydedin. Arkadaşlarınız hikayenizi izlerken, şarkıyı, fotoğrafı veya videoyu çalabilirler. Ayrıca hikayenizde, şarkının adını ve sanatçının adını gösteren bir çıkartma göreceklerdir.

 

Yalnızca hikayenize değil, video yayınınıza müzik eklemek istiyorsanız ne olur? Videonuza müzik eklemeyi basit ve kolay hale getiren iOS ve Android için en iyi beş uygulamayı bulduk. Lomotif, Videoshop, Vigo Video, Quik by Gopro ve Tiktok!