Instagram Yeni Özelliklerinde Sınır Tanımıyor Blog Marka / 18 May 2018

 

Son gelen bilgilere göre Instagram‘a çok yakında yeni bir özellik daha geliyor; Uygulama içi satın alma seçenekleri gelmesi beklenen son özelliklerden. İşte bu özellik sayesinde firmalar, Instagram hesapları üzerinden kredi kartı ile satış yapabilecekler.  

 

Tabii ki Instagram, test etmeye başladığı yeni özellik ile akıllara, artık Instagram paralı mı olacak sorusunu da getirdi. Facebook’un bünyesinde yer alan Instagram, son dönemde yaptığı yeniliklerle  Snapchat’i neredeyse piyasadan silmeyi başarmıştı. Hikayeler özelliğine eklediği portre modu ile tek kameralı telefonlarda dahi portre fotoğraf çekmeye imkân sağlayan platform, şimdilerdeyse yeni özelliğini test ediyor. 

 

Bu özellik kullanıcılara; Instagram’a kredi kartlarını kaydettikten sonra, firmaların Instagram hesaplarında paylaştıkları gönderilerde yer alan ürünleri çok kolay bir şekilde satın alabilme imkânı sağlıyor. 

 

Şimdilik belli başlı kullanıcılar üzerinde test edilen bu özelliğin, yaz aylarında ilk olarak, bir Instagram klasiği olarak Amerika’da kullanıma sunulması beklenen gelişmeler arasında. Instagram‘ın bu satışlardan henüz ne kadar komisyon alacağı ise bilinmeyen özellikleri arasında yer alıyor. 

 

Bankacılık işlemleri tüzüğünden dolayı; ülkemizde şimdilik kullanıma sunulmayacak olan bu özellik, Instagram‘ı sosyal medya platformundan alışveriş platformuna da dönüştürecek bir güçte görünüyor.