Instagram’dan Uygulamada Ne Kadar Vakit Geçirdiğinizi Gösteren Güncelleme! Blog Marka / 20 Nov 2018

Instagram’dan Uygulamada Ne Kadar Vakit Geçirdiğinizi Gösteren Güncelleme!

 

               

 

                Instagram, 2018 Ağustos ayında uygulamada ne kadar süre geçirdiğimizi belirten bir özellik üzerinde olduğunu doğrulamış, fakat güncellemenin çıkması için çok yakın bir zaman belirlenirken bir anda ertelenmişti. Şimdilerde bu güncelleme Instagram tarafından kullanıcıların deneyimine sunuldu.

                “Hareketlerin” olarak adlandırılan bu özellik, gün içerisinde uygulamaya kaç saat ayıracağınızı ayarlamada ve anlık bildirimlerinizi sürekli veya geçici olarak kapatmanızı sağlıyor. Bu ayarları özelleştirmeniz için kendi profilinizin sağ üst köşesindeki simgeye tıklayarak ‘Hareketlerin’ seçeneğini seçmeniz gerekmekte.

 

 

 

 

 

 

Günün başında belirlemiş olduğunuz süre aşımında bilgilendirilmek istiyorsanız, günlük hatırlatıcıyı ayarlamanız, sosyal medyadan bir süre uzak kalmayı tercih ediyorsanız; bildirimleri geçici olarak kapatmanız tüm bunlar için yeterli olacaktır. Geçici süreler olarak bahsettiğimiz zaman sınırlandırmaları şu şekilde; 15 dakika, 1 saat, 2 saat, 4 saat ve 8 saat olarak ayarlanabiliyor.

                          

  

 

Instagram’ın son olarak çıkarttığı bu özelliği aldığı geri bildirimler ışığında başlatarak geliştirdiğini belirtmekte. Daha önce sunulan özelliklerde de olduğu gibi tüm kullanıcılara aynı anda ulaşamayacak olması merakı arttıran bir gelişme olsa da yakın zamanda tüm kullanıcıların erişebileceği bir özellik olması bekleniyor.

                Bu şekilde, özelliklerle birlikte kullanıcıların kendini sosyal medyada farkında olmadan uzun saatler geçirmesinin önüne geçecek gibi duruyor.