Katlanabilir Telefonlar Yolda! Blog Marka / 06 Nov 2018

Mobil cihazlar konusunda sızdırılan bilgilerle gündeme gelen Universe isimli Twitter hesabına göre gelecek yıl düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) ve Mobil Dünya Kongresi (MWC) etkinliklerinde birçok akıllı telefon tanıtılacak.

 

 

Söylentilere göre Samsung'un düzenleyeceği CES'te katlanabilir telefonların raflardaki yerini alması bekleniyor. Aynı zamanda LG'nin de aynı etkinlikte katlanabilir cihazlar tanıtacağı söylenenler arasında.

Huawei'ninde gelecek yıl katlanabilir telefon piyasasına gireceği söylense de, ilk katlanabilir telefonlar bahsedilen dev firmalardan gelmeyecek. Bu konuda ilk adımı kısa bir süre önce Royole adındaki firma FlexPai modeliyle atmıştı.

 

Tüm bu gelişmelerin yanında geçtiğimiz günlerde Samsung'ta katlanabilir telefon ile ilgili twitter hesabı üzerinden kısa bir video paylaştı.

Bu videosunu "Bugün ve gelecek arasındaki kavşak" şeklinde tanıttığı Samsung Developer Conference'i adres göstererek paylaşan Samsung, videoda Galaxy X'i andıran bir ikon da kullanmış. Görünen o ki Samsung Developer Conference, 7 – 8 Kasım 2018 tarihinde San Francisco'da düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak.

 

Tamamen katlanabilir bir tasarıma sahip olacağı yönünde önemli patentler ve haberlerle ünlenen Galaxy X, eski nesil kapaklı telefonları andıracak belki ancak "kıvrılabilir" ekranıyla fark yaratacak. Açıkçası telefonu heyecanla bekliyoruz, ancak Galaxy X'in bir hayli de pahalı olması bekleniyor. Gelen bilgilere göre Samsung Galaxy X, 1800 Dolar fiyat etiketine sahip olacak.