Kullanıcıları Durmadan Yaşlanan Sosyal Medya Uygulaması Hangisi? Blog Marka / 16 Feb 2018

 

Sosyal medya bu denli popüler hale gelmeye başlığından beri adeta devir tersine döndü! Önceleri yeni bir şeyler öğrenmek konusunda büyüklere danışan gençler şimdi yaşlı nesle ön ayak olmaya başladı. Gençlerin izinden gitmeye başlayan orta yaş üstü kitlenin en çok yardım ihtiyacı hissettiği ve heveslendiği konu ise sosyal medya! 

 

Evet doğru duydunuz! Sosyal medya artık daha yaşlı bir kitlenin ilgi alanı durumuna geldi. Yakınlarda yapılan bir araştırmaya göre, yaşlılar sosyal medyada aktif hale geçtikçe gençler de bir o kadar bu platformlardan uzaklaşıyor. Bu farkı en çok gözlemleyebildiğimiz sosyal medya mecrası ise Facebook. 

 

Tahminler o ki, Facebook bu yıl 24 yaş ve altındaki kitleden ciddi bir kayıp yaşayacak. Fakat bu demek olmuyor ki Facebook küçülmeye gidecek. Facebook hala gün geçtikçe büyümeye devam eden bir platform olmayı sürdürecek. Yalnız bu sefer bu büyümede aktif rol alan kitle orta ve orta yaş üstü gruplarındaki insan toplulukları olacak. 

 

Bu araştırma sonuçlarını göz önünde bulundurduğumuzda mevcut kitlesinde sapma yaşansa dahi Facebook büyümesini sürdürmeye devam ediyor. 7’den 77’ye hitap eden bu mecra tekrar gençlerin ilgisini çekecek yönde güncellemelere devam eder mi dersiniz? 😊