Linkedln’e sesli mesajlaşma özelliği geldi! Blog Marka / 03 Aug 2018

Profesyonel iş ağı platformu LinkedIn, birçok kullanıcısına sağladığı networking imkanının yanında, iş arayan kullanıcıları için de önemli bir “iş bulma” platformu olmaya devam ediyor. LinkedIn şimdi de hiç beklenmeyen bir yenilik! haberi ile karşımıza çıktı. Artık platform üzerinden sesli mesaj göndermek mümkün olacak.

Detaylarına geçersek önümüzdeki haftalarda kullanıcılara sunulacak olan sesli mesaj özelliği, hem iOS hem de Android cihazlar için aktif edilecek. Kullanıcılar, yeni özelliği sadece mobil cihazlar üzerinden değil, LinkedIn’in web sitesinde de aktif olarak kullanabilecekler.

Networking amaçlı da olsa birçok kişi arasında LinkedIn’in “İş dünyasının Facebook’u” olarak anılan bir platform olduğunu belirtelim. Hal böyle olunca, gerekli gizlilik ayarları da yapılmadıysa, bazı mesajları almak da kaçınılmaz olabiliyor. Bu yönde ürün geliştirme yerine ikili ilişkilerdeki iletişimi artırmaya odaklanmayla birlikte, LinkedIn kaliteyi korumak veya Facebook’a dönmek arasında seçimi Facebook’tan yana kullanıyor.

LinkedIn’in yeni özelliği de tıpkı WhatsApp‘ta bulunan sesli mesaj özelliğine benzeyecek. Kullanıcılar karşı tarafa sesli mesaj göndermek istedikleri zaman, mesajlaşma kısmında bulunan mikrofon simgesine basılı tutarak mesajlarını kaydedip gönderebilecekler. LinkedIn, hareket halindeyken kullanıcıların kendilerini daha iyi ifade edebileceklerini belirtiyor. Ayrıca platform, anlam karmaşalarının da sesli mesajlar ile en aza indirgeneceğinin de altını çiziyor.