Messenger Uygulamasına Masaüstü Sürümü Geliyor Blog Marka / 03 May 2019

Uzun süredir beklenen Messenger masaüstü sürümü haberinin yanı sıra tasarım alanında da değişikliklere gidildiği yapılan açıklamada yer alıyor. Değişen tasarımla birlikte uygulamanın daha kolay ve kullanışlı hale geliyor.

 

Mobil uygulamada yapılan tek değişiklik tasarımsal değil, uygulamanın tüm kodları en baştan itibaren yeniden yazıldı. Bu haberle birlikte uygulamanın tablet ve akıllı telefonlarda daha az yer kaplayacağını söyleyebiliriz. Güvenlik konusunda ise kendini birkaç adım ileriye taşıyan uygulama Whatsapp uygulamasında yapıldığı gibi uçtan uca şifreleme yöntemini kullanacağını açıkladı. Böylece Messenger uygulamasının da güvenlik açıklarını kapatacağını dile getirebiliriz.

 

 

Yapılan tüm değişikliklerle birlikte Messenger uygulamasının masaüstü sürümü de duyurular arasında yerini aldı. Konuyla ilgili açıklamada uygulamanın masaüstü sürümü Windows ve Apple’ın Mac modellerine geleceğini doğruladı. Mobil uygulamada bulunan tüm özelliklerin yanı sıra grup video sohbeti özelliğini de içinde barındıracak. 

 

Masaüstü sürümünde ağırlıklı hedef kitle işletmeler olduğunu açıklayan şirket işletmelere özel arayüz tasarımlarının ve güncelleştirmelerinin de yapılabileceğini belirtti.