NASA ve Uber Uçan Taksiler için Anlaştı Blog Marka / 10 May 2018

 

 

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile Uber ilginç bir keşif için bir anlaşma imzaladı. Bu keşif son yıllardaki teknolojik gelişmeler göz önüne alındığında şaşırtmayan ama eğer olursa nasıl bir deneyim oluru da düşündürmekten geri kalmayan bir proje olarak gündeme düştü. 

 

İmzalanan anlaşmada, ABD’deki şehirlerin üstünde uçan taksiler için keşifler yapılması konusunda izinler alındı bile!

 

NASA'dan yapılan açıklamada, Uber ile uçan taksi için keşif yapılması konusunda anlaşıldığı net bir şekilde belirtilerek, NASA'nın, dağıtım amacıyla kullanılacak olan insansız hava araçlarını da içeren "şehir hava devinim"  adını verdiği araçlar için simülasyonlara başlayacağı da açıklamada yer alan konular arasında en ilgi çekici olanlar arasında yerini korudu. 

 

Açıklamada, anlaşmanın beklenilen hedefinin, Uber kullanıcılarının araç çağırmakta kullandığına benzer bir sistemin, küçük uçaklara uyarlanması olduğu ve bunun için ortak bir kullanım ağının yaratılması olduğu bildirildi.

 

Los Angeles'ta düzenlenen Uber Elevate Zirvesi'ndeyse Uber'in tahmini hedefinde 2020'de uçurmayı planladığı uçan taksi prototipleri sergilenmeye başladı bile…😊

 

Ara ara dediğimiz gibi, tüm bu fikirler ve projelere bakıldığında, gelecek sanırım bayağı fütüristtik ve şenlikli geçecek😊 😉 O zamanlara göre epey sakin ve doğal kaçacak bugünkü hayatımızı özler miyiz bilemiyoruz 😊