Şimdi Stalkerların Düşünsün Blog Marka / 13 Feb 2018

 

Instagram, geçtiğimiz yıl eklenen ve kullanıcılar tarafından çok sevilen hikâyelere yeni bir fonksiyon katmak için kolları sıvadı. 

 

Bildiğiniz üzere Instagram hikâyeler kısmına koyduğunuz görsel ya da videolar 24 saat içerisinde kayboluyor. Eğer bu görüntüleri kaydetmek istiyorsanız başvurduğunuz yol, screenshot yani ekran görüntüsü almak. Bu işlemi yalnızca kendi hikâyelerinizde yapıyorsanız sorun olmadan devam edebilirsiniz ama eğer bir başkasının hikâyesinin ekran görüntüsünü alıyorsanız artık bu ciddi bir sorun. 

 

Çünkü Instagram, bu görüntüyü aldığınızda karşı tarafa bildirim gönderme özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu. Hatta teknoloji kulislerine göre önümüzdeki günlerde gelecek güncelleme ile bu özellik kullanıcıların uygulamalarına gelecek. Güncellemeden sonra alacağınız ilk hikâye ekran görüntüsüyle karşınıza bir bildirim çıkacak ve bundan sonra aldığınız ekran görüntülerini hikâyenin sahibine bildirim olarak ileteceğini söyleyecek.  Ama Instagram şöyle bir güzellik yapacak: aldığınız ilk ekran görüntüsü sahibine bildirilmeyecek. İkinci alacağınız ekran görüntüsü ile  hikâye sahibine “X kullanıcısı hikâyenizin ekran görüntüsünü aldı” benzeri bir bildirim iletilecek.