Spotify DNA’nıza göre Çalma Listesi hazırlayacak! Blog Marka / 28 Sep 1990

Dünyanın en çok kullanılan ve en büyük online müzik platformu Spotify, yeni özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

 

 

Satış oranlarını arttırmak amacıyla sürekli kendini yenileyen markalar listesinin ilk sıralarında yer alan Spotify, bu defa kişiselleştirmeye farklı bir boyut katacak gibi gözüküyor.

 

Geçtiğimiz haftalarda genetik analiz şirketi Ancestry ile ortaklığını başlatan marka, bu iş birliği ile kullanıcılarının DNA’sına göre çalma listeleri hazırlayacak.

 

 

 

 

 

ABD medyasında yer alan habere göre, bu özelliği bir an önce kullanmaya başlamak isteyen 10 bine yakın Spotify üyesi, başvuru sürecini başlatmış bulunmakta. Üyelerin, bu özelliğe erişebilmeleri için 99 Dolar karşılığı satılan “AncestryDNA” kit’ine sahip olmaları gerekmekte. Genetik analiz şirketi olan Ancestry, özelliği satın alan kullanıcıların DNA bilgilerini çıkartarak Spotify ile paylaşıyor. 

 

Ancestry, başvuru yapmış olan üyelerin sonuçlarına 6 hafta içerisinde ulaşabildiklerini açıkladı. Kişisel verilerin paylaşımı konusunda hassas olan kullanıcıların çokluğuyla birlikte kısa sürede meraklıların ilgisini çeken özelliğe taleplerin artması bekleniyor.