Turkcell’den Yeni Atak Blog Marka / 30 Mar 2018

 

 

 

Şu sıralar gündemde hararetle tartışılan bir konu var; Komisyon ücretlerini yüksek tutan yemek kartları. Bu sebepten son dönemde yemek hizmeti veren esnafın ciddi tepkisini çeken kartlara, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Turkcell’in, yeni bir yemek kartı şirketi kurmaya karar vermesi tartışmayı bir anda merak boyutuna taşıyarak, tüm dikkatleri üzerine çekmesine sebebiyet verdi. 

 

Dün gerçekleştirilen Turkcell Yönetim Kurulu toplantısında, Turkcell’in yeni şirketini bağlı olduğu ortaklığı Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. ‘nin kamu veya özel şirketlerle eşit paya sahip olma şartı ile kuracağı resmen açıklandı. 

 

Turkcell kuracağı yemek şirketinin yanında kuracağı vakıfa, Turkcell Vakfı adını verecek. Yeni vakıf için de çalışmalara böylece başlamış oldu. Turkcell, kuracağı yeni vakfı, sosyal sorumluluk faaliyetlerinin daha kapsamlı ve nitelikli olarak yürütülmesi ve idareler tarafından yürütülen kamu hizmetleri yükünün bu yolla azaltmasına katkı sunması amacıyla da kuracağını açıklamasında belirtti. 

 

Bakalım bu yeni yemek kartı, esnafı ne kadar sevindirecek? Gelişmeler sıkı takibimizde 😊