WhatsApp Business Uygulaması Blog Marka / 04 Apr 2018

 

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru WhatsApp sadece işletmeler için geçerli olacak WhatsApp Business uygulamasını kendi içinde ayrı bir iş uygulaması olarak öne süreceğini duyurmuştu. Çok kapsamlı bir hizmet sunmak amacıyla iş sahiplerine özel olarak tasarlanan WhatsApp Business, müşterilerle daha iyi bir iletişim ve etkileşim yaratmak gibi avantajlar sunarak geniş ölçekte hedeflediği gelir modelini işletmelere ulaştırıyor olacak.

 

WhatsApp Business Ne İşe Yarar?

Herhangi bir ücret ödemeden mevcut işlerinizi kolaylıkla listeleyip planlamanızı sağlayan WhatsApp Business maliyet faktörünü minimuma indirerek herhangi bir işletim karmaşıklığına mahal vermiyor. Hesap açmak için işletmelerin e-mail adreslerini, işletme tanımlarını, websiteleri ve iletişim bilgilerini girmesi yeterli oluyor. Hesaplarını oluşturma işlemini tamamladıktan sonra işletmeler direkt olarak uygulamanın içerisinde bulunan mesajlaşma aracı sayesinde müşterileriyle iletişime geçebiliyor.

 

Aynı zamanda, müşterileri daha iyi anlamak ve onlara daha kaliteli bir hizmet sunmak adına şirketler mesajların istatistiksel verilerine kolaylıkla ulaşarak bu verileri optimize edebilecekler.

 

Şimdilik sadece Android’de ve masaüstü uygulaması şeklinde kullanılmaya başlayan WhatsApp Business ilerleyen zamanlarda diğer platformlarda da yerini alacak. Müşterilerle daha iyi iletişim kurmayı hedefleyen bu sistemin büyük bir fayda sağlayacağı kesin.