WhatsApp Logosunu Değiştiriyor Blog Marka / 08 Mar 2018

 

 

 

WhatsApp yıllardır hafızalarda yer etmiş logosunu değiştirme kararı aldığını açıklayarak gündemde şok etkisi yarattı.

 

Aslında bu söylenti geçtiğimiz dönemlerde de kulaktan kulağa yayılan teknoloji dedikodularından biriydi. WhatsApp’ın 2.18.74 beta sürümünde kullanıma girmesi ile ise gerçeklik kazandı. Artık yeni güncellemeyi telefonlarına indiren kullanıcılar, uygulamada bugüne kadar görüp kullandıkları logonun değiştiğini görecekler. 6 adet farklı logoyu kullanıcıların kullanımına sunan WhatsApp, kullananların sahip olduğu ara yüze göre logoları otomatik değiştirecek.

 

Aynı yeniliğin getirisi olarak -kullanıcıların istemesi halinde- kullanıcı istediği logoya sahip olmak için logosunu manuel olarak değiştirebilecek. Bu 6 seçenek arasından tercih yapabilme, kullanıcılar için büyük bir değişimin, uygulama içinse yeni bir enerjinin kaynağı olarak, kullanıcıların uygulamaya olan ilgisini stabil tutarak, uygulamanın güncelliğini koruması açısından önemli bir adım. 

 

Şu anlık beta kullanıcılarının kullanımına sunulan özellik, kısa bir süre sonra milyonlarca kullanıcının kullanımına sunulacak. Bu noktada, WhatsApp’ın bu değişikliği, Google’ın geliştiricileri kullanması için önerdiği çoklu logo sistemin bir parçası olarak hazırladığını da belirtmeden geçmeyelim. 

 

Popüler mesajlaşma ağına ait yeni logoların, kullanıcılar tarafından ne kadar hızlı kabul edilip edilmediğini ilerleyen günlerde yorumlardan öğreneceğiz.