YouTube Genel Merkezine Silahlı Saldırı Blog Marka / 04 Apr 2018

 

 

 

 

Sabah saatlerinde duyulan seslerden bir süre sonra YouTube genel merkezinde bir silahlı saldırının gerçekleştiği doğrulandı. Hemen ardındansa, 1 kişinin öldüğü ve 4 kişinin yaralandığı bilgisi kamuoyuna hızlıca duyurulan önemli bilgilerdendi. San Bruno Polis Şefi Ed Barberini yaptığı basın toplantısında aşağıdakileri söyledi:

 

“Bina içerisinde ateşli silahla yaralanmış 4 kişi bulunuyor. Ayrıca bir de kendini yaraladığı için ölen bir kişi var ve bunun saldırgan olduğunu düşünüyoruz. Konuyu incelemeye devam ediyoruz.”

 

YouTube genel merkezinin bulunduğu bölgeden birden fazla 911 çağrısı alan San Bruno Polis Merkeziyse, attığı Tweet ile vatandaşlarını uyararak bölgeden uzak durmaları çağrısında bulundu.

 

LA Times‘ın paylaştığı bilgilere göre saldırganın bir kadın olduğu ve saldırıdan sonra intihar ettiği, öncesindeyse çalışanlara ateş açtığı belirtiliyor. Google’ın basın ile bilgileri paylaştığı hesabı Google Communications’dan paylaşılan son bilgiler de 4 yaralı olduğunu doğrulayan kaynaklardan.

 

Dünya gündemine bomba gibi düşen bu habere dair tüm gelişmeleri takip etmekteyiz.