YouTube Kullanıcı Sayılarını Açıkladı! Blog Marka / 06 May 2019

Popüler video içerik platformu YouTube, Türkiye içerisinde de çok fazla aktif ve yoğun olarak kullanılmakta. Şirketin açıkladığı son verilere göre platformun ne kadar fazla büyüdüğünü de gözler önüne serdi. Şirketin CEO’sunun açıkladığı raporlarda aylık izlenme ve oturum sayılarının bilgilerine de yer verildi. 

 

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, platformun ulaştığı son veriler hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada YouTube’un aylık 2 milyar kullanıcıya ulaştığını belirtti. Geçen yıl aynı dönemde aylık kullanıcı sayısı yaklaşık 1,8 milyar civarlarında bulunuyordu. Paylaşılan verilere bakıldığında aylık kullanıcı sayısında %11 artış olduğu görülmekte.

 

Tüm bunlarla birlikte YouTube’un televizyon üzerinde izlenim verilerini de açıklayan Wojcicki, televizyon üzerinde YoutTube kullanımının aylık olarak 250 milyon saate ulaştığı bilgisi verildi. Geçen yılın aynı döneminde bu sayı, 180 milyon saat dolaylarındaydı. Akıllı televizyonlar üzerinde YouTube kullanımında ise yaklaşık olarak %39 artış bulunmakta.